logo
TFTR

TÜRKİYE FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON

YETERLİK KURULU

16. Yeterlik Sınav Sonuçları Açıklandı

Değerli Meslektaşlarım,Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Kurulu tarafından düzenlenen 16. Yeterlik Sınavı 16 Aralık 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı olarak yapılmıştır. Ankara’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul’da Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Dernek Merkezi ve İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi binalarında gerçekleşen sınava bu yıl 64 kişi katılmıştır. Sınavda; Ankara’da Prof. Dr. Kenan Tan ve Prof. Dr. Birkan Sonel Tur; İstanbul’da Prof. Dr. Dilşad Sindel, Prof. Dr. Ayşegül Ketenci ve Doç. Dr. Derya Buğdaycı ve İzmir’de Prof. Dr. Rezzan Günaydın ve Prof. Dr. Elif Akalın gözetmen olarak görev almıştır.

Soru bankasının oluşturulmasında Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği; Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği ve Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği çalışma gruplarından soru talep edilmiştir. Derneklerimize ve soru göndererek bankanın oluşturulmasına katkıda bulunan çalışma grubu üyelerine çok teşekkür ederiz. Bu yıl sınava girecek adaylara yeterlik web sayfası üzerinden ulaşabilecekleri bilgilerin kaynağı olan değerli sunumlarının paylaşılmasına izin vererek adaylarımızı destekleyen tüm hocalarımıza teşekkür ederiz. Daha önceki yıllarda Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Alanında Güncellemeler Kursları’nda sunum yaparak ve soru hazırlayarak katkıda bulunan değerli hocalarımız bu yıl da gerek sunumlarının webde paylaşımı ve gerekse soru konusunda desteklerini esirgememişlerdir. Kendilerine sonsuz teşekkür ederiz.

Sınav Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Elif Akalın tarafından yapılan açıklamaya göre 42 kişi Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Liste alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir. Kendilerini ve eğitimleri için emek veren tüm hocalarımızı kutlarız. Bu kez başarısız olan meslektaşlarımız gelecek dönemde yapılacak sınavlara ücret ödemeden, sadece başvuru yaparak katılabileceklerdir.

Tüm meslektaşlarımızın yeni yılını en iyi dileklerimizle kutlar, sevgi ve saygılar sunarız.

Prof. Dr. Dilşad Sindel(Başkan)
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Kurulu adına

Yeterlik Belgesi Almaya Hak Kazananlar (Liste alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir.)
1. Alp Eren Çelenlioğlu
2. Arif Bilen
3. Aysel Çınar
4. Aysel Gürcan Atcı
5. Ayşe Nur Demir Demirgöz
6. Başak Elif Dal
7. Cansın Medin
8. Cansu Adikti
9. Dilek Eker
10. Ebru Atalar
11. Elif Ayşen Gökmen
12. Elif Can Özdemir
13. Ekim Can Öztürk
14. Emine Aydın
15. Enes Efe İş
16. Esra Moustafa
17. Fethi İsnaç
18. Fırat Akbaş
19. Halil İbrahim Bekdemir
20. Hamide Özge Çizmeci
21. Hülya Deveci
22. Kadir Güler
23. Melike Cengiz
24. Meltem Güneş Akıncı
25. Merve Çalkın Korkmaz
26. Muhammed Yılmaz
27. Nurdan Yılmaz
28. Nurhan Okur Yılmaz
29. Nurten Nas Kırdar
30. Onur Yılmaz
31. Ömer Kuzu
32. Özge Gülsüm İlleez
33. Özgür Can Caner
34. Rekib Saçaklıdır
35. Samed Solak
36. Selin Söyler
37. Serdar Kokar
38. Sevilay Batıbay
39. Sevtap Badıl Güloğlu
40. Yücel Olgun
41. Zeynep Kıraç Ünal
42. Zeynep Tokel